26 januari 2017 om 09:32
< 1 min lezen

Sluiting Den Bongerd voelt als schok voor SP

De vestiging Den Bongerd van middelbare school het Hooghuis in Oss gaat hoogstwaarschijnlijk dicht. Het plan om de school voor kwetsbare leerlingen te sluiten, kwam voor de locale SP-fractie als een onaangename verrassing. Dat meldt het Brabants Dagblad.

Volgens de SP moet er in Oss altijd speciaal onderwijs beschikbaar zijn. Den Bongerd was daarvoor de ideale locatie. Maar na ruim veertig jaar heeft het Hooghuis plannen om het passend onderwijs  bij de reguliere scholen neer te leggen. De SP vreest dat de kinderen die extra aandacht nodig hebben op deze manier worden ondergesneeuwd in de volle klassen.

Ans Broersen, raadslid van de partij, heeft onlangs om opheldering gevraagd bij het college van B en W. Op die manier hoopt de SP te voorkomen dat de school dicht moet. De partij krijgt daarbij steun van D66, die ook een onderzoek start naar de sluiting van Den Bongerd.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    15 december 2025 om 13:34
    • Speciaal Onderwijs

    Limburgse kinderen vaker ongeoorloofd op vakantie onder schooltijd dan vijf jaar geleden

    12 december 2025 om 15:57

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant