23 juli 2018 om 12:15
< 1 min lezen

Schooljudo steeds populairder

Steeds meer kinderen krijgen op school les in judo. Door schooljudo leren ze weerbaar te zijn en respect te hebben voor anderen. Maar daar hangt een behoorlijk prijskaartje aan. Dit meldt Schooljudo.

Oud-judoka Ruben Houkes, die schooljudo heeft opgericht, zei al eerder dat het niet gek is dat de vechtsport populair is. “Je raakt elkaar aan, zonder elkaar pijn te doen. Er zijn duidelijke regels, je leert agressie te reguleren.” Zeven Schooljudo-waarden staan binnen een doorlopende leerlijn centraal: vertrouwen, samenwerken, respect, beheersing, weerbaarheid, discipline en plezier.
 
Ook pedagoog Steven Pont ziet de voordelen van schooljudo. “Kinderen beleven de wereld fysiek. Dus vooral nu kinderen wat minder fysiek met elkaar omgaan, speelt schooljudo in op een behoefte. Kinderen leren bovendien hoe ze zich moet gedragen en wanneer ze zich moeten inhouden.”
 
Maar judolessen kosten veel geld voor een school. Daarom gaat verzekeraar Reaal tien scholen ondersteunen, zodat zij kunnen deelnemen aan het programma van Schooljudo. Bij Schooljudo zijn ze heel blij met de nieuwe samenwerking. Regiomanager Anne Rongen: “Ik spreek dagelijks schoolleiders die super enthousiast zijn over het Schooljudo programma, maar uiteindelijk toch afzien van deelname om financiële redenen”.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Koningin Máxima bezoekt grootste schoolband van Nederland

    Gisteren om 15:37
    • Basisonderwijs

    Misleidend lesmateriaal zuivelsector vervangen, nu ook aandacht voor plantaardige melk

    Gisteren om 14:03

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland