Scholen kunnen subsidie aanvragen voor praktijkgericht vak van het vmbo
15 januari 2025 om 12:55
< 1 min lezen

Scholen kunnen subsidie aanvragen voor praktijkgericht vak van het vmbo

Onderwijsvestigingen met de gemengde leerweg (gl) en de theoretische leerweg (tl) van het vmbo kunnen vanaf 15 januari subsidie aanvragen om gl- en tl-leerlingen een praktijkgericht vak aan te bieden. Dat meldt Dienst Uitvoering Subsidies aan Instellingen. 

Bij het praktijkgerichte vak voeren leerlingen praktische, levensechte opdrachten uit bij of voor bedrijven en instellingen. Leerlingen kunnen hierdoor ervaren waar ze goed en minder goed in zijn. Ook oriënteren ze zich op vervolgopleidingen en de beroepenwereld. Dit kan leerlingen helpen bij de overstap naar het vervolgonderwijs.

Aanvraag indienen 

Alleen gl- en tl-vestigingen, vso-vestigingen en vavo-instellingen die deze subsidie nog niet eerder hebben ontvangen, kunnen in deze ronde een aanvraag indienen. Scholen wiens aanvraag in de vorige ronde is afgewezen, kunnen opnieuw een aanvraag doen. Scholen kunnen subsidie aanvragen van 15 januari tot en met 17 februari 2025. Deze ronde is bedoeld voor de schooljaren 2025/2026 en 2026/2027.

Alle informatie is te vinden op de pagina Praktijkgericht vak gemengde en theoretische leerweg.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Cursussen

    Verzekeringsmaatschappij ZLM biedt BHV-training voor in de eigen woning aan

    31 oktober 2025 om 08:52
    • Cursussen

    Aanvullende onderwijsbegroting met 400 miljoen extra aan bezuinigingen aangenomen door Eerste Kamer

    28 oktober 2025 om 14:52

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant