30 december 2014 om 12:33
< 1 min lezen

Organisaties Walcheren helpen kwetsbare jongeren bij vinden werk

Drie Zeeuwse organisaties, Orionis Walcheren, Regionaal Bureau Leerlingenzaken Walcheren en de Zeeuwse Stichting Maatwerk, hebben de handen ineen geslagen. Zij gaan jongeren uit de regio die nu speciaal onderwijs of praktijkonderwijs volgen helpen om na hun opleiding sneller een baan te kunnen vinden. Dat meldt PZC. 

De drie organisaties hebben een samenwerkingsovereenkomst getekend om gezamenlijk maatregelen te kunnen treffen. Zo moet er een jobcoach komen die de jongeren samen met de stagebegeleiders van de scholen extra gaat begeleiden.

Ook zoeken ze gericht naar geschikte banen. De leerlingen van de scholen voor voortgezet speciaal onderwijs Asteriacollege en de Klimopschool, praktijkschool Het Bolwerk en ook voortijdig schoolverlaters van mbo-school Scalda zoeken voornamelijk banen waarvoor geen diploma vereist is. Zulke banen zijn echter lastig te vinden. De organisaties willen deze jongeren helpen toch geschikt werk te vinden om te voorkomen dat ze in de bijstand terechtkomen. Met de invoering van de Participatiewet kunnen zij in de meeste gevallen geen aanspraak meer maken op een Wajong-uitkering waardoor deze jongeren zonder werk terug dreigen te vallen in een gewone uitkering.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • MBO

    Mbo-vacatures staan open, maar het aantal hoogopgeleiden neemt steeds meer toe

    19 september 2025 om 12:53
    • MBO

    Onderwijsinspectie wil betere scholing voor zij-instromers binnen het mbo

    18 september 2025 om 11:29

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht