19 augustus 2016 om 14:44
< 1 min lezen

Onderzoek naar begeleiding jongeren met arbeidsmogelijkheden

De Inspectie Sociale Zaken en Werkgelegenheid voert een onderzoek uit naar de begeleiding van jongeren met arbeidsmogelijkheden die voor 1 januari 2015 een beroep konden doen op de Wajong en daarna op de gemeenten voor de uitvoering van de Participatiewet. Doel van het onderzoek is om te kijken naar ene verdere ontwikkeling van de samenwerking tussen scholen en gemeenten zodat jongeren op een zo goed mogelijke manier van school naar werk kunnen. Dat meldt Vereniging Landelijk werkverband Praktijkonderwijs.

Het is van belang dat jongeren die van het praktijk- en speciaal onderwijs komen zo goed mogelijk participeren in de maatschappij en niet thuis op de bank komen te zitten. Deze jongeren werden voorheen door het UWV begeleid naar een geschikte participatiebestemming. Nu is het de verantwoordelijkheid van de gemeenten. Gemeenten kregen dan ook de opdracht om de samenwerking die het UWV had met de scholen over te nemen om de overgang zo goed mogelijk te laten verlopen.

In het onderzoek van de inspectie wordt ook gekeken naar de samenwerking tussen scholen en gemeenten. Zo zijn er al diverse scholen aan het woord geweest in groepsgesprekken waarin zowel gemeente als scholen aanwezig waren. Voor betere uitkomsten van het onderzoek wil de inspectie het geluid van scholen beter laten doorklinken in de onderzoeksrapportage. Zo kijkt de inspectie vooral naar succesfactoren en knelpunten die scholen ervaren en de verbetermogelijkheden die zij zien in de samenwerking. 

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Gastdocenten brengen het slavernijverleden naar de klas

    Gisteren om 14:29
    • Speciaal Onderwijs

    Bezuinigingen onderwijs van de baan, coalitie wil juist 1,5 miljard euro investeren

    30 januari 2026 om 13:32

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht