14 augustus 2025 om 14:02
< 1 min lezen

ReadLer ontvangt financiering voor digitale spraakassistent

ReadLer, de startup achter de spraakassistent Speaklee, heeft een lening van 350.000 euro ontvangen van het Innovatiefonds Noord-Holland. Het geld wordt gebruikt voor de verdere ontwikkeling van de digitale tool die kinderen met taal- en spraakstoornissen helpt. Dit meldt Emerce.

De startup is gevestigd op de VU in Amsterdam en richt zich op kinderen met taalontwikkelingsstoornissen (TOS). Speaklee biedt een laagdrempelige manier voor kinderen om te oefenen met uitspraak en woordenschat, door middel van AI-technologie.

Samenwerking met logopedisten en zorginstellingen

ReadLer werkt samen met logopedisten, zorginstellingen en scholen voor speciaal onderwijs. Dit doet zij via een B2B2C-model om de app voor kinderen beschikbaar te stellen. De app wordt momenteel getest als webapplicatie en is binnenkort beschikbaar in de app stores.

Validatie en verdere ontwikkeling

In samenwerking met Auris, een organisatie voor kinderen met gehoor-, spraak- en taalproblemen, wordt de inhoud van de tool verder ontwikkeld. Tevens wordt de effectiviteit van de app getest in de praktijk. Daarnaast loopt er een validatietraject met zorgprofessionals, met als doel om de app vergoed te krijgen door zorgverzekeraars.

Door: Nationale Onderwijsgids / Fleur Zomer

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    Gisteren om 13:34
    • Speciaal Onderwijs

    Limburgse kinderen vaker ongeoorloofd op vakantie onder schooltijd dan vijf jaar geleden

    12 december 2025 om 15:57

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant