Connexxion neemt een gedeelte van het leerlingenvervoer in Utrecht over
2 mei 2024 om 13:55
< 1 min lezen

Connexxion neemt een gedeelte van het leerlingenvervoer in Utrecht over

Willemsen–De Koning blijft van 2024 tot 2028 in de provincie Utrecht het leerlingenvervoer en de Regiotaxi verzorgen. Al neemt vervoersberdrijf Connexxion wel wat werk uit handen. De provincie Utrecht liet dit samen met 22 deelnemende gemeenten op donderdag 2 mei weten. Dat meldt RTV Utrecht. 

Leerlingen die niet zelfstandig met het openbaar vervoer kunnen reizen maakten gebruik van de Regiotaxi. Niet alleen leerlingen, ook ouderen maken gebruik van het vervoersbedrijf. Willemsen-De Koning is nu nog verantwoordelijk voor al het vervoer in de gehele provincie Utrecht, maar dat contract loopt op 1 juli 2024 af. Er is nu besloten om Conexxion en Willemsen-De Koning te laten samenwerken.

Honderden klachten ingediend bij LBVSO 

Regiotaxi staat de laatste jaren niet bepaald goed aangeschreven. Afspraken werden niet nagekomen, de service was niet goed en passagiers moesten soms erg lang wachten voordat ze opgehaald werden. LBVSO (Leerlingenbelang Voortgezet Speciaal Onderwijs) kreeg honderden klachten binnen over het vervoersbedrijf.

Door: Nationale Onderwijsgids /Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    ABN AMRO zet samen met de Kinderboekenweek in op leesplezier en gelijke kansen 

    Vandaag om 07:49
    • Speciaal Onderwijs

    Leerlingenvervoer Den Haag maakt nieuwe afspraken, maar de kritiek blijft

    12 september 2025 om 13:43

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht