7 januari 2020 om 08:49
< 1 min lezen

School voor hoogbegaafde en -sensitieve leerlingen gestart door ouders

In Oisterwijk hebben ouders het initiatief genomen voor een nieuwe school. De Nieuwe Linde, zoals de basisschool gaat heten, legt zich vooral toe op de behoeften van hoogbegaafde en hoogsensitieve leerlingen. Dit meldt Brabants Dagblad.

Het ouderinitiatief streeft naar een school waarin het kind écht centraal staat. Dat betekent kwalitatief hoogstaand onderwijs en verbinding met de natuur. De school moet dan ook in de bosrijke omgeving van Oisterwijk gesitueerd worden. 
 

Hoogbegaafde en hoogsensitieve leerlingen

Het concept sluit volgens de ouders met name aan bij de behoeften van hoogbegaafde en hoogsensitieve kinderen. Naast de reguliere vakken taal en rekenen wordt ook aandacht besteed aan sociaal-emotioneel leren, mediawijsheid en burgerschap, onderwerpen die de ouders in de bestaande basisscholen in de regio missen.
 

Wettelijke eisen

De stichting heeft inmiddels een aanvraag tot oprichting ingediend bij de gemeente. Deze moet bekijken of de school voldoet aan de wettelijke eisen. Als ook het ministerie van onderwijs groen licht geeft, zal de gemeente zorgen voor een locatie en kan de Nieuwe Linde daadwerkelijk van start. Om levensvatbaar te zijn, moet de school binnen 8 jaar 200 leerlingen trekken. 
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Conciërge basisschool Zoetermeer verdacht van maken en bezitten kinderporno

    Vandaag om 09:47
    • Basisonderwijs

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht