19 augustus 2019 om 15:29
< 1 min lezen

Scholen in Noord-Brabant runnen samen vervangingspoule

Schoolbesturen in Noord-Brabant werken samen om de commercie uit het onderwijs te weren. De scholen hebben afspraken gemaakt om niet te werken met pay-rol of detacheringsbureaus, maar gebruik te maken van gezamenlijke vervangingspoules. Dit meldt Brabants Dagblad.

Uitzendbureaus en leraren maken dankbaar gebruik van het oplopende lerarentekort. Leraren krijgen goed betaald, hoeven alleen maar ‘hun lesje af te draaien’ en krijgen extraatjes zoals bijvoorbeeld een lease-auto. Tegelijkertijd is hij voor een school tot anderhalf keer duurder dan een leraar die in dienst is. Steeds meer onderwijsgeld komt daardoor in het laatje van commerciële bureaus.
 
In Onderwijs Mobiliteitscentrum 073 (OMC-073) regelen vijf schoolbesturen samen de kort- en langdurende vervangingen op de bassischolen in de buurt. Naar eigen zeggen zijn er zo’n 100 leerkrachten die flexibel ingezet kunnen worden voor de scholen die onder de schoolbesturen vallen.
 
In plaats van extra salaris te bieden, zoals uitzendbureaus doen, worden invalkrachten voor het Onderwijs Mobiliteitscentrum vooral geworven met zekerheid en loopbaanperspectief. Zo kunnen zij zich aanmelden als invaller voor de D-pool, waarna ze bij gebleken geschiktheid kunnen doorstromen naar een vaste baan in de B-pool.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Staphorsters kunnen vanaf januari 2026 ondersteuning aanvragen voor schoolspullen

    24 december 2025 om 15:55
    • Basisonderwijs

    Gymdocenten lopen risico op gehoorschade door al het lawaai in de sporthal

    24 december 2025 om 15:00

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant