13 augustus 2019 om 15:57
< 1 min lezen

Bijeenkomst verkenning bevoegdhedenstelsel pro-vso

Op dinsdagmiddag 10 september 2019 organiseert het ministerie van onderwijs een bijeenkomst over bevoegdheden in het praktijkonderwijs en het voortgezet speciaal onderwijs. In deze vervolgsessie wordt samen met leraren, schoolleiders en lerarenopleiders concreet gemaakt hoe bevoegdheden in het pro-vso eruit zouden moeten zien. Dit meldt Steunpunt Passend Onderwijs.

Het ministerie van onderwijs werkt samen met de VO-raad, vakorganisaties en lerarenopleiding aan een verkenning hoe de regelgeving rond bevoegdheden en lerarenopleidingen ingericht zou moeten worden. Na de eerste brainstormbijeenkomsten zal dit op 10 september concreet gemaakt worden op basis van onder meer de huidige bekwaamheidseisen, de behoefte van de doelgroep, de vakinhoudelijke eisen (kerndoelen en eindtermen), de doorlopende leerlijnen en andere contexten waarmee leraren te maken hebben. 
 
De bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 10 september van 13.00 tot 18.00 uur in vergadercentrum de Eenhoorn in Amersfoort en is bedoeld voor leraren, schoolleiders en lerarenopleiders. Aanmelden kan door een mail te sturen naar VO_Bevoegdheden@minocw.nl, onder vermelding van naam, school en/of hoger onderwijsinstelling en functie. 
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Cursussen

    KRO-NCRV Radioschool 2026 zoekt nieuw talent

    Gisteren om 09:41
    • Cursussen

    Rijscholen eisen opnieuw een gebiedsverbod voor CBR-stalker Kamps

    15 oktober 2025 om 13:21

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant