24 maart 2017 om 14:52
< 1 min lezen

Interactieve vloer laat kinderen met beperking bewegen

Leerlingen van Lichtenbeek in Arnhem kunnen sinds kort bewegen en spelen op een interactieve vloer. Die is speciaal voor kinderen met een lichamelijke, verstandelijke- of meervoudige beperking. De vloer is inmiddels uitgetest op de school voor speciaal onderwijs en de kinderen zijn tot nu toe laaiend enthousiast. Dat meldt het AD.

De Rotary Club Oosterbeek zamelde samen met stichting de Stuwwalloop sponsorgeld in en schonk de vloer aan de school in Arnhem. De vloer, die kan worden aangestuurd vanaf een iPad, kan zowel op de grond als op een tafel worden geprojecteerd. Door middel van kleuren en bewegende beelden worden de kinderen gemotiveerd om te gaan bewegen. Zodra dat gebeurt, maakt de vloer ook nog eens geluid.

De school heeft een ruimte die speciaal bedoeld is voor het activeren van de zintuigen. De nieuwe wondervloer is dan ook daar neergelegd. Daarnaast heeft Lichtenbeek een snoezelruimte om de kinderen te laten ontspannen.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Leerlingen speciaal onderwijs gaan straks naar reguliere middelbare school

    Gisteren om 14:54
    • Speciaal Onderwijs

    Achtstegroepers uit Winschoten opnieuw ‘Meest mediawijze klas van Nederland’

    Gisteren om 13:18

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht