22 oktober 2015 om 12:09
< 1 min lezen

Nieuwste inzichten over autisme op Autismecongres 2015 in Jaarbeurs

Op 13 november organiseert de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) het jaarlijkse Autismecongres in de Jaarbeurs van Utrecht. Wetenschappers, professionals en ervaringsdeskundigen komen hier samen om ervaring en kennis te delen met iedereen die te maken heeft met autisme. Ook is er de uitreiking van de Hannemiekprijs, de prijs voor de beste MBO, HBO of WO scriptie over autisme. Dit meldt de NVA.

Op het programma staan diverse lezingen van deskundige sprekers, waaronder de lezing ‘Autisme en en maatwerk in het onderwijs’ door Suzanne Agterberg-Rouwhorst. Zij is leerkracht in het voortgezet speciaal onderwijs en winnares van de Hannemiekprijs 2014 voor haar scriptie over het Autismepaspoort. In het paspoort wordt alle unieke informatie van een kind met autisme, behoeften, beperkingen en kwaliteiten, overzichtelijk in beeld gebracht zodat de omgeving in een oogopslag weet hoe zij het beste met het kind rekening kunnen houden. In haar presentatie vertelt zij over het autismepaspoort en pleit voor individueel afgestemde begeleiding van kinderen met autisme binnen het passend onderwijs.

Naast het lezingenaanbod is er ook een informatiemarkt waar de nieuwste producten en inzichten rond autisme worden gepresenteerd. De toegang tot het congres kost 245,- euro voor niet-leden. Meer informatie over het programma en aanmelden op www.autisme.nl.

© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Cursussen

    Aantal reservisten in Nederland het afgelopen jaar flink gestegen

    Gisteren om 12:39
    • Cursussen

    Deze bekende Nederlanders doen mee aan het Groot Dictee der Nederlandse Taal

    Gisteren om 11:33

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant