11 augustus 2015 om 17:28
< 1 min lezen

Bijeenkomst ‘School en wijk verbonden’

Het Nederlands Jeugdinstituut (NJi) organiseert op 17 september de bijeenkomst 'School en wijk verbonden'. Het evenement is een learn & share bijeenkomst over passend onderwijs en ondersteunings- en jeugdplannen van gemeenten. Dit meldt het Nederlands Jeugdinstituut. 

Veel gemeenten stemmen hun ondersteunings- en jeugdplannen af op het Op Overeenstemming Gericht Overleg (OOGO). Samenwerkingsverbanden passend onderwijs en betrokken gemeenten bespreken in dit OOGO het gehanteerde ondersteuningsplan. Bedoeling is dat door het OOGO de samenwerking tussen het passend onderwijs en jeugdhulp versterkt wordt. 
 
Het blijkt echter in de praktijk lastig voor alle betrokken partijen om de afgesproken afspraken en plannen na te komen en uit te voeren. Deze bijeenkomst richt zich daarom op de knelpunten waar in de praktijk tegenaan gelopen wordt en hoe deze opgelost kunnen worden. Er wordt onder meer een aantal praktijkvoorbeelden van oplossingen laten zien. Ook worden er korte presentaties gegeven over hoe landen om ons heen bepaalde knelpunten aangepakt hebben. 
 
© Nationale Onderwijsgids

 

Relevante artikelen

Alles van passend onderwijs
    • Onderwijsagenda

    Marjolein Moorman over de Amsterdamse aanpak: ‘We moeten van elkaar leren wat werkt’

    25 oktober 2022 om 12:12
    • Onderwijsagenda

    8 november Online-voorlichting opleiding intern onderwijsadviseur

    14 oktober 2022 om 13:08

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant