18 oktober 2012 om 09:55
< 1 min lezen

Kinderen met een beperking in de brede school

GRONINGEN - Brede scholen hebben de toekomst. Ook als het gaat om kinderen met ernstige of meervoudige beperkingen. Een onderzoek van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) richtte zich op de vraag of het voor hen mogelijk is om onderwijs te volgen aan een brede school. Dat meldt Bredeschool.nl.

Onderzoekers van de afdeling Orthopedagogiek van de RUG bekeken de resultaten van een brede school in Groningen waar kinderen met een ernstige of meervoudige beperking les krijgen. Op deze school wordt regulier onderwijs aangeboden, maar ook zijn er een peuterspeelzaal, kinderopvang en kinderdagcentrum. Op dat centrum wordt zorg geboden aan deze groep kinderen.

Door kinderen met een beperking in een brede school onder te brengen, kan hun contact met kinderen zonder beperking worden versterkt.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Stem jij morgen voor het onderwijs? Dit zijn de belangrijkste standpunten op een rij

    Gisteren om 16:06
    • Speciaal Onderwijs

    Aanvullende onderwijsbegroting met 400 miljoen extra aan bezuinigingen aangenomen door Eerste Kamer

    Gisteren om 14:52

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland