Inzamelingsactie voor zintuiglijke voorstelling speciaal onderwijs van start
12 november 2024 om 14:42
< 1 min lezen

Inzamelingsactie voor zintuiglijke voorstelling speciaal onderwijs van start

Orkest Philzuid en dansgezelschap de Stilte starten een crowdfunding om een unieke, zintuiglijke voorstelling mogelijk te maken voor kinderen in het speciaal onderwijs. De voorstelling, getiteld ‘Ik zie, ik zie wat jij niet hoort’, maakt gebruik van muziek en dans om een taalbarrière te doorbreken, zodat ook kinderen met taaluitdagingen en andere beperkingen kunnen genieten van cultuur. Dit meldt Kenniscentrum Verstandelijk Gehandicaptenzorg. 

Om de voorstelling toegankelijk en veilig te maken voor alle kinderen, willen de initiatiefnemers passende voorzieningen regelen, zoals aangepast vervoer, workshops en speciale materialen. In intieme, kleine groepen ervaren de kinderen op het speciaal onderwijs muziek en dans zonder woorden. Ook  worden ze gestimuleerd om mee te doen aan de voorstelling. Voor optimale voorbereiding op de voorstelling, kunnen leerlingen vooraf deelnemen aan workshops.

Culturele ervaring

Het doel van de crowdfunding is om 25.000 euro op te halen om alle kosten voor deze ervaring te dekken. Met de hulp van donateurs hopen Philzuid en de Stilte kinderen uit het speciaal onderwijs de kans te geven op een unieke culturele ervaring.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Wat speelde er in 2025 in het speciaal onderwijs?

    Vandaag om 15:55
    • Speciaal Onderwijs

    School voor speciaal onderwijs uit Apeldoorn haalt tienduizenden euro’s op voor Serious Request

    Vandaag om 11:56

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant