10 januari 2013 om 12:49
< 1 min lezen

Erkenning voor Dyslexie de Baas!

GRONINGEN - De interventie 'Dyslexie de Baas!' is door de Erkenningscommissie Interventies erkend als theoretisch goed onderbouwd. Daarover bericht de website van het Nederlands Jeugd Instituut (NJI).

‘Dyslexie de Baas!’ is een groepsgewijze training voor dyslectische jongeren (12-16 jaar) bij wie sprake is van lichte psychosociale problematiek, zoals aandachtsproblemen, somberheid, angst, verminderd geloof in eigen kunnen en problemen met leeftijdgenoten.

Doel van de training is angst- en stemmingsstoornissen voorkomen. Dit wordt bereikt door de jongeren beter te leren omgaan met dyslexie en de daarmee samenhangende psychosociale klachten.

Het trainingsprogramma bestaat uit elf groepsbijeenkomsten en een vervolgsessie. Daarnaast zijn er twee bijeenkomsten voor ouders en leerkrachten.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Tien kinderen met beperking in Geldrop per 1 januari mogelijk zonder specialistische kinderopvang

    Gisteren om 08:37
    • Speciaal Onderwijs

    Provincie Drenthe investeert in leerlingenvervoer voor praktijkonderwijs

    5 november 2025 om 14:48

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant