28 februari 2017 om 11:42
< 1 min lezen

Dekker maakt niet extra geld vrij voor onderwijs aan hoogbegaafden

Staatssecretaris Dekker van Onderwijs zal geen extra geld vrijmaken voor hoogbegaafdenonderwijs. Dit schrijft hij in een brief aan de gemeente Den Haag. Hij reageert hiermee op een verzoek van de gemeente voor extra financiële middelen voor een aparte onderwijsvoorziening voor hoogbegaafde leerlingen.

De staatssecretaris is van mening dat er al genoeg geld voor hoogbegaafden beschikbaar is via de reguliere rijksbegroting van schoolbesturen en samenwerkingsverbanden voor intensief hoogbegaafdenonderwijs. Hij wijst erop dat samenwerkingsverbanden verantwoordelijk zijn voor een dekkend ondersteuningsaanbod voor hoogbegaafde leerlingen in de regio. 
 
Een nieuwe, particuliere, onderwijsvoorziening starten via een bestaand schoolbestuur of via betrokken ouders is theoretisch mogelijk, maar de onderwijswetgeving biedt momenteel nog maar beperkt ruimte  voor het starten van een nieuwe school op basis van een onderwijsconcept. Dekker wil dit verruimen via het wetsvoorstel Meer Ruimte voor Nieuwe Scholen.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Leerlingen stellen tijdens jaarlijks Kindervragenuur in de Tweede Kamer vragen over AI

    Vandaag om 09:25
    • Basisonderwijs

    Nieuwe kerndoelen zetten punt achter twintig jaar oude richtlijnen – dit moet je weten

    Gisteren om 14:36

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht