12 november 2012 om 09:26
< 1 min lezen

Column van scholier met ADHD

GRONINGEN - Hoe gaan de 15-jarige Suzan en mensen in haar omgeving om met ADHD? In een column op ADHDnetwerk.nl, die is gebaseerd op een schoolwerkstuk waarmee ze meer begrip voor ADHD wil kweken bij leerkrachten, schrijft ze over haar ervaringen.

Suzan heeft onlangs de diagnose ‘ADHD’ gekregen. Ze is van mening dat leerkrachten onvoldoende weten over deze stoornis. Net als veel anderen trouwens. En dat is volgens haar niet altijd prettig voor mensen met ADHD.

Suzan vindt dat ADHD bespreekbaar moet zijn, ook op school. Het is voor haar belangrijk om met plezier naar school te kunnen gaan. Ze stelt het dan ook op prijs als leerkrachten die het fenomeen ADHD niet helemaal doorgronden, haar zelf vragen hoe ze met Suzan en haar stoornis moeten omgaan.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Speciaal Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Speciaal Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland