3 oktober 2012 om 07:23
< 1 min lezen

Boek Autisme in het nest verschijnt vandaag

EINDHOVEN - Vandaag verschijnt bij Uitgeverij Pepijn het boek Autisme in het nest van Herman Jansen en Betty Rombout. Uit de interviews in dit boek over opgroeien met een vader of moeder met autisme wordt duidelijk dat kinderen met een autistische ouder zich een vergeten groep voelen.

“Er is veel leed onder kinderen die moeten opgroeien in een gezin waarin autisme een overheersende rol speelt”, aldus de auteurs. “Die kinderen verdienen een beter lot, vooral eerst erkenning en begrip en uiteindelijk ondersteuning van buiten het gezin. Ze voelen zich vaak moederziel alleen.”

De auteurs benadrukken dat niet in elk gezin met een autistische ouder de zoon of dochter het kind van de rekening is. “Duidelijk is dat niet alleen het autisme bepaalt of een kind emotioneel tekort komt en problemen ervaart. Andere factoren spelen ook een rol.” Volgens de auteurs maakt het bijvoorbeeld veel uit of de ouder met autisme zijn of haar ‘anders zijn’ erkent en er open voor staat om zijn of haar positie en gedrag in het gezin met andere gezinsleden (en/of hulpverleners) te bespreken.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Scholieren voortgezet speciaal onderwijs leren zelfstandig reizen met de bus

    Vandaag om 11:47
    • Speciaal Onderwijs

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht