9 mei 2016 om 14:28
< 1 min lezen

‘Basisschoolkinderen kunnen niet meer zwemmen door bezuinigingen’

De gemeente Tiel wil een bezuiniging van 100.000 euro doorvoeren op het schoolzwemonderwijs. De angst bestaat dat veel kinderen nooit meer zwemmen als de bekostiging van het zwemonderwijs wordt afgeschat. Dat meldt Stadburen. 

De maatregel zou vooral allochtone kinderen, kinderen van vluchtelingen en kinderen uit gezinnen met een lage sociaal-economische status treffen. Hun ouders kunnen namelijk het zwemonderwijs in veel gevallen niet zelf betalen. Wanneer het schoolzwemonderwijs wegvalt, laten de meeste ouders na om zelf zwemonderwijs voor hun kinderen te regelen, blijkt uit cijfers van SportPlaza Tiel.

Aan het schoolzwemmen in Tiel doen vijftien van de zeventien Tielse basisscholen mee. Ook nemen twee scholen in voor speciaal onderwijs deel. In totaal gaat het om ongeveer 800 leerlingen die de dupe dreigen te raken van de bezuinigingen. 

© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Staatssecretaris Becking wil sneller een besluit nemen voor ouders met richtingsbezwaren

    Vandaag om 13:12
    • Speciaal Onderwijs

    Kabinet geeft prioriteit aan voldoende leraren en schoolleiders

    Vandaag om 08:45

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant