22 februari 2013 om 11:22
< 1 min lezen

Arnhems gehandicaptensportproject hoopt heel Gelderland te gaan bestrijken

ARNHEM - Na het succes van het Arnhemse Uniek Sporten hoopt de organisatie het project uit te breiden naar heel Gelderland. Dankzij het project is vooral in het speciaal onderwijs een forse stijging te merken van het aandeel leerlingen dat een sport uitoefent, zo meldt Omroep Gelderland.

Voor het project begon was dit 18 procent, maar nu ongeveer 50 procent van de leerlingen. Via de website van Uniek Sporten kunnen mensen met een lichamelijke, geestelijke of meervoudige handicap eenvoudig een sport naar hun keuze kiezen. De organisatie ondersteunt daarbij zowel sporter als vereniging om sporten mogelijk te maken.

Het Arnhemse project heeft er in twee jaar tijd al voor gezorgd dat honderden mensen met een beperking een sport kunnen uitoefenen.

© Nationale Onderwijsgids / Jochum Admiraal

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Speciaal Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Speciaal Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant