SO Mikado uit Gennip kan samengaan met KEC Ganapja
Er lag een raadsvoorstel om de school, die tijdelijk is gehuisvest in het oude gebouw van Maria Goretti, terug te verhuizen naar de Stiemensweg. Vrijdag lieten de drie betrokken schoolbesturen bij het KEC Ganapja weten dat Mikado toch binnen het KEC gehuisvest kan worden. Er zouden vier lokalen bijgebouwd moeten worden.
Belang van inclusief onderwijs
De coalitiepartijen van CDA, VVD en ELsss brachten daarom een amendement in om tegemoet te komen aan die wens. Dat deden de oppositiepartijen D66, RGL en SP ook, maar met net andere bewoordingen. Daarnaast waren er vijf insprekers die het belang benadrukten van inclusief onderwijs. Dat betekent dat de leerlingen van allerlei schooltypen basisonderwijs zoveel mogelijk in één gebouw gehuisvest worden.
Binnen Ganapja huisvesten
Iedereen in de raad was het in hoofdlijnen met elkaar eens, maar over de details was een schorsing van bijna een uur nodig. Die had succes, want toen de schorsing werd beëindigd was er sprake van één raadsbreed amendement. De raad gaat er nu vanuit dat de schoolbesturen nog dit jaar zwart op wit aangeven dat ze Mikado binnen Ganapja kunnen huisvesten. Een verdere uitbreiding is daarna niet meer mogelijk.
Na dit besluit steeg een applaus op van de tribune. Allemaal blije gezichten. Nu is het dus wachten op de handtekeningen van de schoolbesturen.
Cadeautje
Raadslid Yanick Cillessen was net vader geworden en daarmee was raadslid Jacques van Bergen grootvader geworden. Toch tamelijk uniek. Daar paste namens de collega’s van de raad voor beiden een cadeautje bij, dat door de burgemeester werd overhandigd.
Na ca. anderhalf uur vergaderen en de schorsing viel de hamer en was ook deze vergadering verleden tijd.
Door: Nationale Onderwijsgids