Christelijk Gymnasium Sorghvliet ontruimd vanwege brand in ambassade van Irak
27 januari 2025 om 14:30
< 1 min lezen

Christelijk Gymnasium Sorghvliet ontruimd vanwege brand in ambassade van Irak

Het Christelijk Gymnasium Sorghvliet in Den Haag wordt maandagmiddag ontruimd, omdat er in de nabijgelegen ambassade van Irak brand woedt. Dat laat een woordvoerder van de gemeente Den Haag weten.

Zowel de school als de ambassade is gevestigd aan de Johan de Wittlaan in Den Haag. De brand in het ambassadegebouw brak iets na 11.00 uur uit in het dak van het pand.

Voorbereiden op ontruiming 

De brandweer heeft de school alleen geadviseerd zich voor te bereiden op een eventuele ontruiming, voor als de wind zou draaien en er veel rook richting het gebouw zou kunnen waaien, meldt een woordvoerder. Het ging dus niet om een opdracht tot ontruiming. De school zelf is maandagmiddag niet direct bereikbaar.

De brandweer is “druk bezig” met het bestrijden van de brand. Die is nog niet onder controle. Op dit moment komt veel rook uit het pand, aldus de woordvoerder. Een persoon die in de ambassade was, moest worden gecontroleerd na het inademen van rook. Deze persoon hoefde niet naar het ziekenhuis.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Voortgezet Onderwijs

    Voorlopig geen verplichte voldoende op Nederlands als voorwaarde voor diploma

    Gisteren om 15:03

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant