Meer onderwijsvacatures, maar aantal sollicitanten neemt af
25 januari 2024 om 14:12
< 1 min lezen

Meer onderwijsvacatures, maar aantal sollicitanten neemt af

Het aantal vacatures in het onderwijs is de afgelopen twee jaar flink toegenomen. Twee jaar geleden stonden er nog 8.000 vacatures open, nu zijn dat er 11.500. Het gemiddelde aantal sollicitanten per vacature nam echter wel af. Dat ging van 4 naar 2,5, zo laat de Nationale Vacaturebank zien. Dat meldt VOS/Abb, 

Mensen willen niet meer zo graag werken in het onderwijs omdat de werkdruk alleen maar is opgelopen. Dat komt weer door het personeelstekort, aldus Suzanne van Malsen van de Nationale Vacaturebank.

Loonsverhoging 

De loonsverhoging in het primair onderwijs heeft volgens Van Malsen ook niet het gewenste effect. “Hogere lonen betekenen niet dat er ineens geen hoge werkdruk meer is. Op de lange termijn lost het vaak niet zoveel op.”

Terugkeer naar het onderwijs 

Het advies van Van Malsen is dan ook om in gesprek te gaan met de 80.000 mensen met een lesbevoegdheid die geen baan (meer) hebben in het onderwijs. Als 5 procent van deze mensen weer terugkeert naar het onderwijs, dan kan dit erg effectief zijn. Dat zijn al 4.000 banen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    Gisteren om 14:59
    • Basisonderwijs

    Onderwijsassistent uit Helmond krijgt 15 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

    Gisteren om 13:09

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant