Tweede Kamer wil PO-Raad en VO-Raad uitsluiten van cao-onderhandelingen
13 april 2023 om 11:51
< 1 min lezen

Tweede Kamer wil PO-Raad en VO-Raad uitsluiten van cao-onderhandelingen

De Tweede Kamer heeft een motie van D66 aangenomen. De motie is bedoeld om de werkgevers in het primair en voortgezet onderwijs weg te houden van cao-onderhandelingen. Dat meldt VOS/abb.

In de motie van D66’er Paul van Meenen staat dat cao-onderhandelingen in het primair en voortgezet onderwijs voortaan moeten gaan tussen de onderwijsvakbonden en de minister van het OCW. De onderwijsvakbonden willen dit volgens Van Meenen zelf ook. 

Kansengelijkheid 

Van Meenen denkt ook dat cao-onderhandelingen tussen de onderwijsvakbonden en de minister beter zijn voor het bevorderen van kansengelijkheid. Met centralisatie zouden er betere afwegingen gemaakt kunnen worden tussen de gestelde doelen en het geld dat beschikbaar is. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Doorstroomtoets van Cito vaakst gekozen door basisscholen

    Gisteren om 11:19
    • Basisonderwijs

    Basisschool Nieuwleuzen moet mogelijk stoppen met technieklessen vanwege vrijwilligerstekort

    Gisteren om 09:38

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant