Tachtig leerlingen vso Noord-Brabant nemen erkend diploma in ontvangst
21 juli 2022 om 14:43
< 1 min lezen

Tachtig leerlingen vso Noord-Brabant nemen erkend diploma in ontvangst

De eerste tachtig leerlingen van Hub Noord-Brabant, een middelbare school voor speciaal onderwijs, hebben woensdag hun erkende schooldiploma in ontvangst genomen. Dit is het eerste jaar dat leerlingen in het voortgezet speciaal onderwijs (vso) een wettelijk erkend diploma krijgen. Voorheen kregen ze alleen een certificaat of getuigschrift. Dit meldt het Eindhovens Dagblad. 

Met het diploma kunnen de leerlingen uit omgeving Oss en Veghel uitstromen naar dagbesteding of een werkplek. Zij hebben een (verstandelijke) beperking, speciale leerbehoeften of sociaal-emotionele problemen. De leerlingen hoefden geen landelijk examen af te leggen zoals in het regulier onderwijs, maar kregen een eindopdracht: een presentatie waarin ze over zichzelf moesten vertellen.

Erkend diploma vso

In de zomer van 2019 beloofde onderwijsminister Arie Slob (CU) dat er een wettelijk erkend diploma voor het speciaal voortgezet onderwijs zou komen. Het heeft even geduurd voordat dit mogelijk gemaakt kon worden, maar sinds dit jaar is het eindelijk zover.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Staphorsters kunnen vanaf januari 2026 ondersteuning aanvragen voor schoolspullen

    Gisteren om 15:55
    • Speciaal Onderwijs

    Staatssecretaris Becking maakt zich grote zorgen om kinderen die thuisonderwijs krijgen

    Gisteren om 08:52

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant