12 maart 2021 om 12:40
< 1 min lezen

Slob niet vervolgd om uitspraak afkeuren homoseksuele levenswijze

Arie Slob, demissionair minister van Basis- en Voortgezet Onderwijs, wordt niet vervolgd vanwege zijn uitspraak in de Tweede Kamer waarin hij het goedkeurt dat scholen ouders een verklaring laten ondertekenen waarin staat dat ze een homoseksuele levenswijze afkeuren. Dat heeft het Openbaar Ministerie vrijdag bekendgemaakt.

Slob deed deze uitspraak op 9 november 2020. Slob zei in een debat met de Tweede Kamer dat reformatorische scholen grondwettelijk de vrijheid hebben ouders een verklaring te vragen waarin zij homoseksualiteit afwijzen. Hij zei daarbij wel dat dit in de praktijk niet mag leiden tot discriminatie.

Veel mensen deden vervolgens aangifte tegen de minister. Hij wordt niet vervolgd omdat hij parlementaire immuniteit geniet en het OM vindt de uitspraken niet strafbaar.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Misleidend lesmateriaal zuivelsector vervangen, nu ook aandacht voor plantaardige melk

    Vandaag om 14:03
    • Basisonderwijs

    ProDemos ontwikkelt gratis lespakket bij serie Techbitch

    Vandaag om 10:25

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht