2 oktober 2019 om 10:51
< 1 min lezen

Haga Lyceum stelt toch nieuwe bestuurder voor

Het omstreden bestuur van het islamitische Cornelius Haga Lyceum wil toch plaatsmaken voor een tijdelijke vervanger, zegt het ministerie van Onderwijs. Tot dusver wilde het bestuur van de Amsterdamse school niet voldoen aan die eis van verantwoordelijk minister Arie Slob. De minister moet nog wel groen licht geven voor de voordracht, schrijft hij aan de Tweede Kamer.

Slob wil dat het bestuur van het Haga Lyceum het veld ruimt. Het voert volgens de onderwijsinspectie financieel wanbeheer, geeft extremisten de ruimte en verzuimt leerlingen de Nederlandse waarden bij te brengen. Het bestuur kreeg opdracht het bewind over te dragen aan een interim-bestuurder. Die moet dan wel de zegen van Slob krijgen.

Het schoolbestuur wil niet ingaan op het bericht. Het kondigde eerder beroep aan tegen de opdracht van de minister. Die dreigt de geldkraan dicht te draaien als het bestuur niet gehoorzaamt.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    KIVI wil jong talent laten kiezen voor een technische opleiding

    Gisteren om 13:01
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholen krijgen bezoek van rechters om jongeren uitleg te geven over de rechtspraak

    Gisteren om 09:40

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht