10 september 2018 om 11:09
< 1 min lezen

‘Schoollaptop voor veel ouders te duur’

De ouderorganisatie Ouders&Onderwijs slaat alarm over het feit dat sommige ouders van middelbare scholieren grote moeite hebben om dure digitale leermiddelen, zoals laptop of tablet voor hun kroost te bekostigen. 20 procent heeft er grote moeite mee, 9 procent van de ouders lukt het helemaal niet om die te betalen. Ook voelen ouders zich onder druk gezet bij de aanschaf van digitale leermiddelen die door de scholen worden voorgeschreven.

Ouders&Onderwijs stelt dat scholen massaal de regels van de Onderwijsinspectie overtreden. “Die regels zijn duidelijk. Als een school een voorgeschreven leermiddel verwacht van de leerlingen dan zijn de kosten voor de school en kan een bijdrage daarin hooguit vrijwillig zijn”, stelt directeur Peter Hulsen van Ouders&Onderwijs.

Het BNNVARA-televisieprogramma Kassa meldt de bevindingen op basis van een onderzoek onder ouders van middelbare scholieren dat het programma samen met Ouders&Onderwijs deed.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Leren door te doen tijdens de Week van de Techniek 2025

    Gisteren om 13:27
    • Voortgezet Onderwijs

    Geliefde conciërge krijgt gedenkplek op schoolplein van middelbare school in Hoorn

    Gisteren om 12:53

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant