7 augustus 2018 om 13:07
< 1 min lezen

Leerlingen Stedelijk Gymnasium spelen zitting na voor koning Willem-Alexander

Koning Willem-Alexander opent vrijdagmiddag 14 september het nieuwe gerechtsgebouw in Breda. Tijdens de opening wordt door leerlingen uit de tweede klas van het Stedelijk Gymnasium uit Breda een zitting nagespeeld. Dit meldt Rijksvoorlichtingsdienst.

In de nieuwbouw aan de Stationslaan zijn drie organisaties gehuisvest: de rechtbank Zeeland-West-Brabant, het Arrondissementsparket Zeeland-West-Brabant (Openbaar Ministerie) en de Raad voor de Kinderbescherming. Het gebouw bevat onder meer 27 zittingszalen, kantoren en verschillende publieksruimtes. Aanleiding voor de nieuwbouw, die ruim twee jaar in beslag nam, was een sterke toename in het aantal rechtszaken.
 
Het thema van de officiële opening is ‘Opvoeding van de jeugd in de rechtsstaat en de rol van de instituties hierbij’. De Koning woont een zitting bij die wordt nagespeeld door leerlingen uit de tweede klas van het Stedelijk Gymnasium uit Breda. Ook wordt hij rondgeleid door het gebouw en spreekt hij met gebruikers.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Rector Baarnsch Lyceum keert niet meer terug na onderzoek over onveilige werksfeer

    Vandaag om 13:55
    • Voortgezet Onderwijs

    Drentse middelbare scholen zijn helemaal klaar met scholieren die toiletten bevuilen voor TikTok-trend

    Vandaag om 10:01

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant