1 april 2016 om 15:09
< 1 min lezen

75 jonge drugsgebruikers naar Halt voor speciaal leerprogramma

75 drugsgebruikers uit Haren en Tynaarlo in de leeftijd van 13 tot 18 jaar moeten van het Openbaar Ministerie Noord-Nederland een speciaal leerprogramma volgen bij Halt, de organisatie die zich inzet tegen jeugdcriminaliteit. Het is de bedoeling dat deze jongeren zo bewust worden van de gevaren van drugsgebruik. Dat meldt het Dagblad van het Noorden.

Nadat een 19-jarige man uit Haren werd aangehouden op verdenking van het verkopen van drugs, kwamen er meer jonge drugsgebruikers in beeld door in zijn telefoongegevens te kijken. Hiervoor moet hij zich verantwoorden voor de rechter.

Ruim negentig jongeren zijn de afgelopen maanden verhoord op de Harense en Tynaarlose politiebureaus. Om te bepalen of hulp nodig was, hadden ze een gesprek met een hulpverlener. Het kopen en verkopen van drugs in strafbaar voor minderjarigen, daarom kregen 75 van hen een Halt-straf. Indien zij niet willen meewerken of als ze in herhaling vallen, volgt strafrechtelijke vervolging.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    Gisteren om 13:42
    • Cursussen

    Dit woord is gekozen tot het Van Dale Woord van het Jaar 2025

    Gisteren om 08:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant