6 augustus 2015 om 15:08
< 1 min lezen

Staatssecretaris Dekker bezoekt zomerschool Melanchthon

Maandag 10 augustus om 13:30 uur bezoekt staatssecretaris Dekker van Onderwijs leerlingen die deelnemen aan de zomerschool op het Melanchthon in Bergschenhoek. Deze zomer gaan zo'n 7000 leerlingen van 267 middelbare scholen naar verschillende zomerscholen in het land. Dit geeft de leerlingen een extra kans om toch over te gaan naar het volgende schooljaar. Dat meldt de Rijksoverheid.

De zomerschool van het Melanchton start maandag. Dekker neemt samen met Hein van Asseldonk (vicevoorzitter VO-raad) en Joany Krijt (voorzitter CNV Onderwijs) een kijkje hoe dit er in de praktijk aan toe gaat. Voor 10 augustus is een speciaal programma ontwikkeld. Zo is er een korte introductie over het Melangchthon Bergschenhoek en de motivatie van de school om een zomerschool te starten. Ook de relatie zomerscholen met breder school- landelijk beleid komt aan bod. Daarna wordt kennis gemaakt met de zomerschool van het Melangchthon, hierbij zijn er gesprekken met de zomerschoolcoördinator, zomerschooldocenten en leerlingen die naar de zomerschool gaan.

De VO-Raad en CNV Onderwijs helpen scholen bij het opzetten van deze zomerscholen. Het ministerie van OCW maakt het financieel mogelijk.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Voortgezet Onderwijs

    Voorlopig geen verplichte voldoende op Nederlands als voorwaarde voor diploma

    Gisteren om 15:03

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant