6 augustus 2014 om 12:05
< 1 min lezen

‘Cultuureducatie moet onderdeel van opvoeding zijn’

(Novum) - Nederlanders geven gemiddeld 180 euro per jaar uit aan culturele uitstapjes. Cultuureducatie moet onderdeel van de opvoeding zijn, zo vindt driekwart van de ondervraagden die deelnamen aan het onderzoek van Marketresponse. Desondanks neemt slechts een kwart geregeld kinderen mee naar het museum. Dit meldt Novum. 

Het liefst bezoeken cultuurliefhebbers musea, popconcerten en musicals. Nederlanders zijn bereid te reizen voor cultuurgenot. Voor museumbezoek zegt 49 procent in de auto te willen stappen. Voor concerten is dat 44 procent. Voor een avondje theater vormt afstand een groter probleem. Groningers maken de meeste kilometers voor cultuur.
 
Het Rijksmuseum in Amsterdam is het populairste museum in Nederland. De tweede plaats is voor het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem, en het Science Center Nemo in Amsterdam komt op de derde plek. Marketresponse voerde het onderzoek uit in opdracht van de Bankgiro Loterij. 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Ook tijdens schooljaar 2024/2025 toename te zien in aantal veiligheidsincidenten

    Gisteren om 10:44
    • Basisonderwijs

    Doorstroomtoets van Cito vaakst gekozen door basisscholen

    17 december 2025 om 11:19

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant