Nominaties Prijs van de Jonge Jury 2023 bekendgemaakt
24 mei 2023 om 16:51
< 1 min lezen

Nominaties Prijs van de Jonge Jury 2023 bekendgemaakt

Duizenden stemmen zijn uitgebracht voor de Prijs van de Jonge Jury 2023, die op 7 juni wordt uitgereikt in TivoliVredenburg. Via een online module konden jongeren van 12 tot en met 15 jaar op hun favoriete boek stemmen. Daarbij hadden ze keuze uit de 113 origineel Nederlandstalige jeugdboeken die in 2022 zijn uitgebracht. Dit zijn de drie kanshebbers voor de jeugdboekenprijs op volgorde van boektitel: Game on (Cis Meijer), Geen Weg Terug (Elvin Post) en Huisje 13 (Elin Meijnen). Dat meldt Stichting Lezen. 

Bijna duizend onderbouwleerlingen uit Nederland en Vlaanderen bezoeken de Dag van de Jonge Jury op 7 juni in Utrecht. Tijdens deze feestelijke slotdag ontvangt de auteur van het boek met de meeste stemmen de Prijs van de Jonge Jury 2023. Voorafgaand aan de prijsuitreiking ontmoeten de leerlingen hun favoriete jeugdboekenauteurs, gaan met hen in gesprek en laten hun boek(en) signeren. Daarnaast volgen zij workshops en verzorgen TIJN en dansgroep Furious Flow prikkelende optredens.

Lesprogramma van de Jonge Jury 

In de aanloop naar de Dag van de Jonge Jury hebben 381 Nederlandse middelbare scholen meegedaan aan het lesprogramma van de Jonge Jury. Dit is het grootste leesbevorderingsprogramma voor jongeren uit de onderbouw van het voortgezet onderwijs. Bij deelname ontvangen docenten kosteloos lesmateriaal en worden leerlingen aan de hand van interactieve opdrachten aan het denken gezet over de boeken die ze lezen. 

Lezen van fictie 

De Jonge Jury is erop gericht om jongeren aan het begin van hun middelbareschoolcarrière uit te dagen om fictie te lezen. Passionate Bulkboek en Stichting Lezen zetten zich samen met scholen, bibliotheken en boekhandels in om het leesplezier onder jongeren te vergroten en om hen een mening te leren vormen over de boeken die zij lezen.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Voortgezet Onderwijs

    Voorlopig geen verplichte voldoende op Nederlands als voorwaarde voor diploma

    Gisteren om 15:03

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant