19 februari 2013 om 11:16
< 1 min lezen

Verslavingscontrole op maandagochtend

AMSTERDAM - Docenten moeten hun leerlingen controleren op alcohol- en drugsgebruik. Ze zouden op maandagochtend extra alert moeten zijn op signalen van overmatig gebruik in het weekend. Kinderpsycholoog Mireille de Visser opperde dit idee in het blad van de Algemene Onderwijsbond. Dat meldt De Telegraaf.

Behalve tekenen van overmatig gebruik zijn ook signalen van een drank- of drugsverslaving nog zichtbaar. De Visser meent dat deze voor leraren in het voortgezet onderwijs eenvoudig te herkennen zijn: slechte adem, lusteloosheid, bloeddoorlopen ogen, slechte cijfers en lesverzuim. 

“Docenten moeten op maandagmorgen alle zintuigen openen,” aldus De Vries. Zij is als kinderpsycholoog en verslavingsdeskundige verbonden aan de polikliniek Jeugd en Alcohol van het Reinier de Graaf Gasthuis in Delft.

© Nationale Onderwijsgids / Olof Venema

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Fontys Hogeschool heeft steeds meer hybride docenten in dienst

    Gisteren om 10:19
    • Docenten

    Rector Baarnsch Lyceum keert niet meer terug na onderzoek over onveilige werksfeer

    17 december 2025 om 13:55

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant