13 juni 2012 om 10:36
< 1 min lezen

Verplichte homovoorlichting scholen jaar uitgesteld

AMSTERDAM (Novum) - De verplichte voorlichting over homoseksualiteit op scholen is met een jaar uitgesteld. Eerder dit jaar besloot de ministerraad dat scholen vanaf 1 augustus dit jaar verplicht aandacht moeten schenken aan homoseksualiteit, maar minister van Onderwijs Marja van Bijsterveldt (CDA) wil nu toch eerst advies vragen aan de Onderwijsraad.

In antwoord op Kamervragen van Pia Dijkstra (D66) schrijft de minister dat de Raad van State haar heeft verzocht advies te vragen aan de Onderwijsraad. “Zoals gebruikelijk heeft de regering gehoor gegeven aan dit verzoek”, aldus de bewindsvrouw. Dat heeft volgens haar tot gevolg dat scholen niet eerder dan vanaf augustus 2013 kunnen worden verplicht tot voorlichting over homoseksualiteit.

Dijkstra vindt het uitstel onacceptabel. Ze heeft het idee dat het om een vertragingstactiek gaat en vraagt een debat aan, laat het Kamerlid via Twitter weten.

Van Bijsterveldt was er aanvankelijk tegen de voorlichting verplicht te stellen, omdat ze het aan de scholen zelf wilde overlaten. Toen een Kamermeerderheid een motie aannam die haar hiertoe opdroeg ging ze echter overstag.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Steekpartij op middelbare school in Amsterdam, verdachte is aangehouden

    Vandaag om 10:58
    • Voortgezet Onderwijs

    Dit gebeurde er in 2025 bij het Hofstad Lyceum

    Vandaag om 10:22

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant