Khatibs toespraak te zien via livestream tijdens protest bij Radboud Universiteit
28 oktober 2024 om 15:36
< 1 min lezen

Khatibs toespraak te zien via livestream tijdens protest bij Radboud Universiteit

De pro-Palestijnse activist Mohammed Khatib heeft maandag via een livestream op de campus van de Radboud Universiteit in Nijmegen een toespraak gehouden. Khatib sprak de aanwezige demonstranten toe via een laptop.

Op de demonstratie, georganiseerd door de pro-Palestijnse actiegroep Nijmegen Student Encampment, waren maandag zo’n zeventig mensen afgekomen. Ze stonden in vijf rijen om de laptop, die op een grasveld tussen de universiteitsgebouwen stond. Met de livestream keken online nog ruim tachtig mensen mee. De speech duurde zo’n vijftien minuten en kreeg applaus van de aanwezigen in Nijmegen. Na de toespraak vervolgde de groep een mars over de campus.

Pro-Palestijnse studentenprotesten 

Khatib sprak over het geweld in Gaza door Israël en gebruikte een aantal keren de leus “from the river to the sea, Palestine will be free”. Hij blikte ook terug op eerdere pro-Palestijnse studentenprotesten in Nederland, onder meer die in Amsterdam, waar volgens hem excessief politiegeweld werd gebruikt. “Een nieuwe generatie staat op”, aldus Khatib.

College van Bestuur 

Na de speech liepen de demonstranten naar het gebouw van het College van Bestuur van de universiteit. Daar eindigde de actie met het schrijven van kaarten aan Palestijnen die in gevangenschap zitten. Rond 14.00 uur waren de meeste actievoerders vertrokken.

Khatib zou eigenlijk naar de Gelderse stad toekomen om te spreken, maar het kabinet legde hem een inreisverbod op. Hij verheerlijkt volgens de bewindslieden geweld tegen Israël. Khatib zelf noemt het verbod “islamofoob en racistisch”. Khatib is aangesloten bij Samidoun, een organisatie die in Duitsland is verboden. België, waar hij woont, wil Khatib het land uitzetten.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Crisis Midden-Oosten

    Universiteit Utrecht doet aangifte tegen pro-Palestijnse betogers die het gebouw bezetten

    10 december 2025 om 15:33
    • Crisis Midden-Oosten

    Universiteit Utrecht nu al een week bezet door Utrecht Encampment

    8 december 2025 om 14:19

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant