Universiteit van Amsterdam krijgt opnieuw bezoek van pro-Palestijnse activisten
7 augustus 2024 om 15:19
< 1 min lezen

Universiteit van Amsterdam krijgt opnieuw bezoek van pro-Palestijnse activisten

Panden van de Universiteit van Amsterdam zijn opnieuw beklad door pro-Palestijnse activisten. De gebouwen zijn met verf beklad en vernield door hamers. Dat meldt De Telegraaf.

Op de campus bij het Binnengasthuisterrein bleek maandagochtend 5 augustus een raam te zijn ingeslagen. Een woordvoerder van de universiteit geeft aan dat de trap van het Maagdenhuis ook al werd vervuild.

Twee andere locaties 

“De gebouwen zijn versierd met verf en meerdere ramen zijn ingeslagen”, zo melden de activisten op sociale media. Twee andere locaties van de Universiteit van Amsterdam zouden de activisten ook hebben toegetakeld.

De woordvoerder van de UvA is bij de twee locaties langsgegaan, maar heeft geen vernielingen aangetroffen. Er wordt waarschijnlijk geen aangifte gedaan van deze vernielingen.

Ontruiming van de campus 

Het Binnengasthuisterrein werd in mei nog bezet door een groep pro-Palestijnse activisten. Om de campus te ontruimen werd er politie ingeschakeld. Volgens de universiteit lag de schade die was veroorzaakt rond de 1,5 miljoen euro.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Crisis Midden-Oosten

    Universiteit Utrecht doet aangifte tegen pro-Palestijnse betogers die het gebouw bezetten

    10 december 2025 om 15:33
    • Crisis Midden-Oosten

    Universiteit Utrecht nu al een week bezet door Utrecht Encampment

    8 december 2025 om 14:19

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant