Eerstejaarsstudenten uit Groningen slapen tijdens KEI-week op de camping
15 augustus 2024 om 13:24
< 1 min lezen

Eerstejaarsstudenten uit Groningen slapen tijdens KEI-week op de camping

Tientallen studenten overnachten deze week op de camping in het Stadspark in Groningen. Het zijn jongeren die meedoen aan de KEI-week (introductieweek voor nieuwe studenten), maar zij kunnen pas per 1 september in hun studentenkamer. Sommige nieuwe studenten hebben nog helemaal geen kamer. Dat meldt de Groninger Internet Courant.

De eerste deelnemers aan de KEI-week hebben hun tentje zondag 11 augustus al opgezet, zo stelt campingeigenaar Jan-Willem Swieter. De meeste studenten zullen als de KEI-week afgelopen is ook weer naar huis gaan.

Camping 

Zo’n dertig tot veertig studenten staan deze week op de camping, gokt de eigenaar. Een aantal studenten zal aan de start van het nieuwe collegejaar ook nog een tijdje op de camping bivakkeren omdat ze nog geen woning hebben gevonden.

“Zo’n tien studenten hebben een plekje op de camping gereserveerd vanaf begin september”, vertelt Swieter. Volgens hem valt het nu nog wel mee. Een groep van dertig studenten heeft namelijk in 2022 tot de sluiting van november in een tent gebivakkeerd.

Jongerenveld 

De studenten die meedoen aan de KEI-week staan deze week voor acht euro per nacht op het jongerenveld.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Kwart van de studenten aan de universiteit is een zware drinker

    Gisteren om 08:46
    • HBO

    Studiekiezers maken kennis met Topopleidingen bij Open Avond Inholland Amsterdam

    16 oktober 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant