Universiteiten sluiten '22 in de plus af, maar de toekomst blijft onzeker
13 november 2023 om 12:24
< 1 min lezen

Universiteiten sluiten ’22 in de plus af, maar de toekomst blijft onzeker

De Nederlandse universiteiten hebben vorig jaar gemiddeld een positief nettoresultaat behaald, constateert accountants- en adviesorganisatie EY. Zij stelt al een paar jaar een zogenoemde onderwijsbarometer op. Toch lijken de vooruitzichten onzeker, zegt de organisatie. "Voor het jaar 2023 begroten twaalf universiteiten een negatief resultaat", meldt EY-topman Maarten Verschoor.

“De komende jaren krijgen universiteiten te maken met een mogelijke inperking van de toestroom van internationale studenten, verdere kostenstijgingen en onzekerheid over de rijksbijdrage”, zegt initiatiefnemer voor de barometer Ralph Poulssen. Ook heeft de loonkostenstijging als gevolg van de nieuwe cao forse impact, verwacht hij. Intussen blijft het nodig om te investeren, bijvoorbeeld in duurzaamheid en digitalisering.

Lening bij de Nederlandse schatkist 

“Banken zullen met deze uitkomst echter nog steeds bereid blijven om leningen te verstrekken aan universiteiten als alternatief voor een lening bij de Nederlandse schatkist. De voorwaarden waaronder deze leningen worden verstrekt, zullen op termijn wel minder gunstig worden en tot verhoogde kosten kunnen leiden”, aldus Poulssen.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    Vandaag om 13:34
    • Universiteit

    Pro-Palestina demonstranten hebben na anderhalve week het universiteitsgebouw in Utrecht verlaten

    Vandaag om 10:00

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant