13 oktober 2023 om 12:04
< 1 min lezen

Haags gebouw van Universiteit Leiden blijft dicht om verhoogd veiligheidsrisico

Een gebouw van de Universiteit Leiden in de stad Den Haag blijft vrijdag de hele dag dicht vanwege "een verhoogd veiligheidsrisico". De universiteit wil niet zeggen wat het risico is. Studenten en medewerkers krijgen de vraag om niet naar het gebouw aan de Wijnhaven in het centrum van Den Haag te komen.

De campus in Den Haag houdt zich onder meer bezig met internationaal recht, vrede en veiligheid. Het gebouw is normaal gesproken zeven dagen per week geopend. De universiteit zal later op vrijdag laten weten of de locatie zaterdag nog gesloten is.

Controle

Bij andere gebouwen van de universiteit in Den Haag moeten bezoekers ter controle een universiteitskaart laten zien.

In Amsterdam blijven twee joodse basisscholen en een joodse middelbare school de hele dag dicht. Ze zijn bang voor onrust vanwege de oorlog tussen Israël en Hamas. Het is onduidelijk of het risico bij de universiteit daar ook verband mee houdt.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Corpslid uit Utrecht krijgt twintig maanden celstraf vanwege het verkrachten van een medestudent

    Vandaag om 10:54
    • Universiteit

    Gebouw Universiteit Utrecht flink beschadigd na bezetting pro-Palestina demonstranten

    Gisteren om 11:45

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant