Aangifte tegen studenten die vrouwen 'sperma-emmers' noemen geseponeerd
3 augustus 2023 om 11:29
< 1 min lezen

Aangifte tegen studenten die vrouwen ‘sperma-emmers’ noemen geseponeerd

Het Openbaar Ministerie (OM) gaat de studenten van het Amsterdams Studenten Corps niet vervolgen, ook niet na een aangifte die is gedaan. De studenten hebben volgens het OM wel de fatsoensnormen overschreden, maar de uitlatingen die ze deden zijn niet strafbaar. Dat meldt de NOS.

In de zomer van 2022 werd er tijdens een diner onder andere gezegd dat vrouwen ‘sperma-emmers’ zijn. Het OM gaf vorig jaar al aan geen onderzoek in te stellen, maar een vrouw was het daar niet mee eens en deed aangifte. Ze vond dat het ging om vrouwenhaat. 

Groepsbelediging 

“Groepsbelediging wegens geslacht levert geen strafbaar feit op omdat dit geen grond is die wordt genoemd in het wetsartikel (artikel 137c Sr) dat betrekking heeft op groepsbelediging”, aldus het OM.  Ook wordt er naar het oordeel van het OM niet aangezet tot haat, discriminatie of geweld. Daarom heeft het OM de aangifte geseponeerd.

Het OM snapt wel dat een aantal mensen zich gekwetst voelt en de opmerkingen als onwenselijk en onacceptabel kunnen worden waargenomen. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Studenten Universiteit van Amsterdam vieren Chanoeka

    Vandaag om 13:12
    • Universiteit

    Corpslid uit Utrecht krijgt twintig maanden celstraf vanwege het verkrachten van een medestudent

    Vandaag om 10:54

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant