Glazenwassers zaten vast op 30 meter hoogte bij TU Eindhoven
7 juni 2023 om 12:23
< 1 min lezen

Glazenwassers zaten vast op 30 meter hoogte bij TU Eindhoven

Twee glazenwassers zaten dinsdagmiddag op het terrein van de Technische Universiteit Eindhoven vast op zo’n 30 meter boven de grond. Ze waren ramen aan het lappen van de faculteit Bouwkunde. De twee glazenwassers zaten ruim twee uur vast in hun bak. Dat meldt Omroep Brabant. 

Het was behoorlijk warm en het kon nog wel een uur duren voordat een monteur het technisch mankement had opgelost, daarom werd de brandweer ingeschakeld. Die kwam met een hoogwerker om de glazenwassers te bevrijden. De glazenwassers kregen eerst een valbeveiliging om en konden daarna overstappen in het bakje van de brandweer. De brandweer kwam net hoog genoeg om de glazenwassers te redden.

De bak terug naar zijn plaats 

De bak van de glazenwassers bleef op dertig meter hoogte hangen. De monteur gaat proberen deze weer naar zijn plaats te hijsen. De brandweeractie trok vanzelfsprekend veel bekijks. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Haatbestrijding hoort niet thuis in het onderwijs, maar binnen de strafrechtketen

    Vandaag om 10:00
    • Universiteit

    ‘Universitaire basisschool’ komt naar Nijmegen

    Vandaag om 09:39

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant