30 september 2020 om 15:30
< 1 min lezen

Mondkapjes voorlopig niet verplicht op universiteiten en hogescholen

Mondkapjes worden voorlopig niet verplicht gesteld op universiteiten, maakte de universiteitenkoepel VSNU bekend.

“Wel kan het zijn dat een individuele universiteit in overleg met de veiligheidsregio het gebruik van mondkapjes dringend adviseert, bijvoorbeeld bij verplaatsingen in de gebouwen”, aldus de Vereniging van Universiteiten. De koepelorganisatie merkt daarbij op dat in universitair medische centra andere regels kunnen gelden.

“Universiteiten wachten het OMT-advies en regeringsbesluit over mondkapjes af en zullen het landelijke of regionale beleid ten aanzien van mondkapjes volgen”, aldus de VSNU.

Hogescholen

De Vereniging Hogescholen laat weten geen aanbeveling aan haar leden te doen over het wel of niet dragen van mondkapjes in de onderwijsgebouwen. “We hebben er alle begrip voor als hogescholen in (een deel van) hun gebouwen verplichten om mondkapjes te dragen, zoals bijvoorbeeld in Amsterdam”, aldus de scholenkoepel.

Volgens de vereniging staat voorop dat hogescholen hierover zelf besluiten, zodat ze daarin ook de adviezen van hun eigen burgemeesters of veiligheidsregio’s kunnen betrekken.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Doorstroom van mbo naar hbo neemt na jaren weer toe

    14 november 2025 om 16:02
    • HBO

    Minder studentenkamers beschikbaar en huurprijzen met 3 procent gestegen

    14 november 2025 om 08:40

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht