15 september 2020 om 11:46
< 1 min lezen

Vijftien leden studentenvereniging Vindicat besmet met coronavirus

Het aantal besmettingen onder Groningse studenten loopt op. Vorige week werd bekend dat er meerdere besmettingen waren geconstateerd bij studentenvereniging Navigators (ondertussen 29), en nu is het ook bij Vindicat raak. Vijftien leden zijn besmet geraakt met het coronavirus. De sociëteit blijft in ieder geval tot woensdag dicht. Dit meldt RTV Noord.

Rector van Vindicat Wessel Giezen verwacht dat het aantal besmettingen onder de leden nog verder zal oplopen. Vijftien leden testten tot nu toe positief, maar een onbekend aantal wacht nog op de uitslag van de coronatest. Het gaat vooral om ouderejaars studenten en daarom denkt Vindicat niet dat de besmettingen tijdens de introductieperiode zijn gebeurd. De besmette leden zijn onlangs echter wel in het sociëteitsgebouw geweest.

De GGD is gestart met contactonderzoek en de besmette studenten zijn in quarantaine geplaatst. Ondertussen werkt Vindicat samen met de Hanzehogeschool, de Rijksuniversiteit Groningen en de Veiligheidsregio Groningen om beter zicht op de situatie te krijgen.

Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Onderzoek: Ritalin helpt studenten zonder ADHD niet bij tentamens

    Vandaag om 15:03
    • HBO

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht