7 januari 2020 om 16:24
< 1 min lezen

Radboud Universiteit waarschuwt studenten alert te zijn op hacks

Bestuursvoorzitter Daniël Wigboldus van de Radboud Universiteit waarschuwde maandag in zijn nieuwjaarstoespraak dat alle studenten en medewerkers alert moeten zijn op phishing mails en virusscanners up-to-date moeten houden. Hij zei dit naar aanleiding van de cyberaanval op de universiteit Maastricht net voor de kerstvakantie. Dit meldt De Gelderlander.

Volgens Wigboldus wordt het een steeds grotere uitdaging om cyberaanvallen het hoofd te kunnen bieden. De Nederlandse universiteiten zouden hierin samenwerken om de digitale aanvallen te kunnen pareren.
 

Ransomware

Bij de universiteit Maastricht zijn de onderzoeken naar de aanval met zogeheten ransomware nog in volle gang. De universiteit heeft specialisten ingeschakeld om uit te zoeken hoe de daders te werk zijn gegaan. Het Openbaar Ministerie (OM) Limburg leidt het strafrechtelijk onderzoek.
 

Losgeld

Volgens welingelichte bronnen heeft de universiteit losgeld betaald om weer toegang te krijgen tot de computersystemen. 
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Belangrijke mijlpaal in herziening curriculum met laatste kerndoelen

    21 november 2025 om 16:20
    • Docenten

    Studenten en docenten Tilburg University protesteren tegen samenwerking met Israël 

    21 november 2025 om 11:46

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel