30 augustus 2019 om 13:43
< 1 min lezen

FNV: slechte kansen jongeren ‘giftige cocktail’

De jongerentak van vakbond FNV maakt zich ernstige zorgen over de slechte ontplooiingskansen van jongeren. FNV Jong reageert daarmee op de conclusies in een rapport van de Sociaal-Economische Raad (SER). Daaruit blijkt dat er een tweedeling is onder jonge mensen, een deel steeds later een vaste aanstelling krijgt en veel jongeren met torenhoge schulden zitten opgezadeld door het sociaal leenstelsel.

Ook kunnen jongeren vaak lastig een huis kopen en moeten zij het meestal doen met flexibele contracten. Bas van Weegberg, voorzitter van FNV Jong, vindt het een gevaarlijke situatie.

“Deze verkenning maakt pijnlijk duidelijk dat onze generatie te maken heeft met een giftige cocktail van het schuldenstelsel, flexibel contract na flexibel contract en een wooncrisis. Dat is gevaarlijk voor onze generatie en daarmee voor de hele samenleving.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    HAN ontvangt fikse boete vanwege slechte beveiliging persoonsgegevens

    Gisteren om 08:57
    • HBO

    Onderwijsinstellingen vooralsnog niet geïnteresseerd in nieuwe hightech campus Schiedam

    16 december 2025 om 15:56

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant