TU Eindhoven tevreden over herstarten systemen na cyberaanval
21 januari 2025 om 09:55
< 1 min lezen

TU Eindhoven tevreden over herstarten systemen na cyberaanval

De herstart van de computersystemen en het onderwijs op de TU Eindhoven na de cyberaanval van vorige week verloopt "naar wens". De universiteit laat dat weten. Systemen werken weer naar behoren en studenten ondervinden volgens de TU "geen noemenswaardige hinder" meer.

“We voelen opluchting dat we het onderwijs veilig hebben kunnen herstarten, zonder grote problemen”, laat vicevoorzitter Patrick Groothuis namens het universiteitsbestuur weten.

Netwerk offline 

De universiteit haalde ruim een week geleden haar netwerk zelf offline, omdat was gedetecteerd dat hackers probeerden binnen te komen. Veel activiteiten werden daardoor onmogelijk; zelfs de wifi lag eruit. In de loop van de week besloot de universiteit geplande tentamens te verschuiven.

Voor zover nu bekend is geen gevoelige informatie buitgemaakt, maar het onderzoek naar de cyberaanval loopt nog. Over daders is nog niets bekendgemaakt.

Parkeersysteem 

Een deel van de systemen werd in de loop van vorige week alweer opgestart. Andere systemen moeten nog aan de beurt komen. Zo wordt het parkeersysteem van de campus dinsdag weer aangezet.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Vandaag om 15:15
    • Universiteit

    Hypotheekadviseur wil studieschuld niet langer laten meetellen bij hypotheekaanvraag

    Gisteren om 09:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant