14 januari 2014 om 11:36
< 1 min lezen

Aletta Jacobsprijs 2014 toegekend aan Noeleen Heyzer

GRONINGEN - Aan Noeleen Heyzer is de Aletta Jacobsprijs 2014 toegekend. Op 7 maart zal rector magnificus Elmer Sterken van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) deze prijs overhandigen aan de Under-Secretary-General of the United Nations en Executive Secretary van de United Nations Economic and Social Commission for Asia and the Pacific (ESCAP). Daarover bericht de website van de RUG.

Heyzer ontvangt de Aletta Jacobsprijs 2014 voor de wijze waarop zij zich breed inzet voor een betere behandeling van vrouwen, vooral in Azië.

De RUG reikt om de twee jaar de Aletta Jacobsprijs uit aan een vrouw met een academische opleiding die zich nationaal en/of internationaal verdienstelijk heeft gemaakt op het terrein van de emancipatie. Eerder werd de prijs uitgereikt aan onder anderen Neelie Kroes en Hedy d’Ancona.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Hypotheekadviseur wil studieschuld niet langer laten meetellen bij hypotheekaanvraag

    Vandaag om 09:32
    • Universiteit

    Studentencorps Amsterdam in opspraak vanwege een seksistisch sinterklaasgedicht

    Vandaag om 09:06

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant