18 december 2012 om 11:31
< 1 min lezen

Visiting professor sport, samenleving en sociale cohesie voor Universiteit Utrecht

UTRECHT - Vanwege de maatschappelijke discussie die uitbrak na de gewelddadige dood van de grensrechter Richard Nieuwenhuizen, heeft Universiteit Utrecht (UU) dr. Ramon Spaaij aangesteld als visiting professor bij het departement Bestuurs- en Organisatiewetenschap (USBO). Op die manier wil de universiteit het onderzoek naar vraagstukken op het snijvlak van sport en samenleving intensiveren.

Spaaij werkt op dit moment bij La Trobe University, Melbourne. Hij heeft veel expertise van de onderwerpen sociale cohesie, gewelds- en conflictbeheersing en sociale verandering. Spaaij promoveerde in 2007 op zijn vergelijkend onderzoek naar hooligans in verschillende Europese landen.

In zijn rol als visiting professor zal Spaaij zich vanaf 1 januari 2013 bezighouden met de maatschappelijke betekenis van sport. Daarbij kijkt hij naar de manier waarop dit uitgedragen kan worden in colleges, debatten en publicaties. De aanstelling is gedaan in het kader van het expertisenetwerk ‘Sport and Society’, een samenwerking met Hogeschool Utrecht.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Hypotheekadviseur wil studieschuld niet langer laten meetellen bij hypotheekaanvraag

    Gisteren om 09:32
    • Universiteit

    Studentencorps Amsterdam in opspraak vanwege een seksistisch sinterklaasgedicht

    Gisteren om 09:06

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant